2009/05/05

West highland white terrier


WIZYTÓWKA

TYP: wilkowaty
POCHODZENIE: Szkocja
NARODOWOŚĆ: Wielka Brytania
WIELKOŚĆ: miniatura
WYSOKOŚĆ: 28cm
WAGA IDEALNA: 7- 10kg
PRZEZNACZENIE: stróż, do towarzystwa

BUDOWA

* Głowa: czaszka lekko wypukła i stosunkowo szeroka, stop zaznaczony. Kufa dość krótka, w żadnym wypadku nie powinna być zbyt spiczasta. Szczęki mocne, zgryz idealny nożycowy. Uszy małe, trójkątne, u dorosłych psów bezwzględnie stojące. (Może się zdarzyć, że szczeniak w momencie zakupu nie ma jeszcze stojących uszu. Jednak najpóźniej podczas wymiany zębów powinny stanąć.)
* Nos powieki i fafle muszą być dobrze pigmentowane tzn. w kolorze czarnym.
* Tułów:mocno zbudowany (pies-bardziej krępy, suka-delikatniejsza). Grzbiet prosty, zad solidny.
* Ogon:jak najbardziej prosty, nie cięty. Noszony dumnie (jak antenka!!). Powinien mierzyć 12-15cm.
* Ruch: wydajny i swobodny. Kończyny powinny być stawiane prosto przed siebie. Tylne kończyny powinny poruszać się sprężyście i być elastyczne w stawach skokowych i kolanowych. Chód sztywny lub krowi (zarzucanie łapami) są niepożądane. Westie zawsze jest energiczny i rzadko się męczy.
* Oczy: jak u większości psów; ciemnobrązowe.

Szata i umaszczenie

* Szata: włos jest szorstki, podszerstek obfity.
* Umaszczenie: umaszczenie jest czysto białe. Małżowiny uszu i brzuch są lekko szare. Pożądane są także czarne opuszki i pazury.

PIELĘGNACJA

Wymaga regularnego trymowania sierści. Gęsta szata wymaga starannej pielęgnacji. west wystawowy musi byc trymowany,a nie obciety.

CHARAKTER

West Highland White Terrier jest to pies energiczny, odważny, uparty i pewny siebie. Jest ruchliwy, wierny i towarzyski, lubi zabawy, przywiązuje się do bliskich, akceptuje dzieci. Może być agresywny w stosunku do innych psów. Jest to rasa, która jest spotykana w takich konkurencjach jak agility, obedience i dogdancing.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz